wedrowka2015-116


O PROJEKCIE “SIEDEM ANIOŁÓW”


W 2020 r. projekt Siedem Aniołów wyruszy po raz siódmy! Dwa pierwsze lata wędrowaliśmy pod Pakością, raz w Małopolsce, by razem z młodzieżą z całego świata świętować ŚDM, następnie zwiedzaliśmy malownicze Kaszuby, a rok później nasza kolorowa karawana odwiedziła Byczynę. W 2019 r. byliśmy w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie). W tym roku postanowiliśmy tam wrócić i odwiedzić miejsca, dla których nie starczyło nam ostatnio czasu! Nasza wspólnota od 17 do 23 sierpnia br. zastanawiać się będzie czym jest pokój i co on dla nas oznacza.Nasza inicjatywa jest wynikiem spotkania różnorodności i przyjaźni. Owocami naszych działań pragniemy dzielić się z osobami, które w mniejszym lub większym stopniu dotknęła samotność czy wykluczenie. Do tej pory odbyło się wiele spotkań roboczych, prowadziliśmy inicjatywę „Streetworking po godzinach”, zorganizowaliśmy w Jarocinie otwarty festiwal z warsztatami oraz koncertami, a ponadto, odbyło się sześć wędrówek, podczas których przez siedem dni odwiedzaliśmy miasteczka i wioski, prowadziliśmy tam warsztaty, spędzaliśmy czas z mieszkańcami, odbywały się koncerty oraz spektakle uliczne, a przede wszystkim nieśliśmy żywy, Chrystusowy Kościół.

W tym roku, mimo wielu okoliczności, również chcielibyśmy dzielić się naszym doświadczeniem pokoju z ludźmi których spotkamy na naszej drodze. Nasza grupa liczy około 200 osób. Wszystko, co robimy, staramy się robić jak najmniejszym kosztem, a najlepiej bez udziału pieniędzy, gdyż najzwyczajniej ich nie mamy. Właściwie wszyscy pracują zupełnie za darmo, jako wolontariusze, choć nierzadko przypomina to pracę na cały etat. Jesteśmy wciąż i wciąż zaskakiwani dobrem, którym jesteśmy obdarowywani.

Siedem Aniołów to grupa otwarta na każdego, kto pragnie w sposób nieszablonowy i zupełnie szalony modlić się i chwalić Pana. Uczestnictwo w warsztatach, próbach i spotkaniach jest darmowe, ale nie znaczy to, że dla nas, organizatorów, jest za darmo. Jest mnóstwo rzeczy, za które musimy zapłacić lub które staramy się pożyczyć za darmo. Od tak podstawowych rzeczy, jak przenośne toalety po wyszukane elementy scenografii. Zachęcamy Was do wsparcia – dobrym słowem, modlitwą, czy tego finansowego.

Owoce tego projektu już teraz przeszły nasze oczekiwania. Z wielką nadzieją i niecierpliwością czekamy co przyniosą kolejne tygodnie.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane projektem i pomocą 7Aniołom!

Na wszelkie pytania odpowiemy pod adresem email: siedemaniolow@gmail.com


Jeżeli chcesz pomóc w organizacji wędrówki Siedem Aniołów – pomóż:

Stowarzyszenie Siedem Aniołów
Tytułem: Na cele statutowe Stowarzyszenia
Bank BGŻ BNP Paribas
Numer konta: 64 1600 1462 1870 3302 0000 0001
ul. Drzymały 14/24 lok. 22, 87-100 Toruń