wedrowka2015-116


O PROJEKCIE “SIEDEM ANIOŁÓW”


Projekt Miłakowo to nasza szósta wyprawa do wnętrza drugiego człowieka. Okoliczności się zmieniają. Dwa razy wędrowaliśmy pod Pakością, raz zapuściliśmy się na Małopolskę, by spotkać młodzież z całego świata na ŚDM. W kolejnym roku dzieci ze świetlicy w Starzynie zaprosiły nas na wędrówkę po Kaszubach, a rok później eksplorowaliśmy opolszczyznę.Nasza inicjatywa jest wynikiem spotkania różnorodności i przyjaźni. Owocami naszych działań pragniemy podzielić się z osobami, które w mniejszym lub większym stopniu dotknęła samotność. Do tej pory odbyło się wiele spotkań roboczych, dwa festiwale i pięć wędrówek, podczas których przez siedem dni odwiedzamy miasteczka i wioski niosąc żywy, Chrystusowy Kościół.

Nasza grupa to około 200 osób. Wszystko, co robimy, staramy się robić jak najmniejszym kosztem, a najlepiej bez udziału pieniędzy, gdyż najzwyczajniej ich nie mamy. Właściwie wszyscy pracują zupełnie za darmo, jako wolontariusze, choć nierzadko przypomina to pracę na cały etat. Jesteśmy wciąż i wciąż zaskakiwani dobrem, którym jesteśmy obdarowywani.

Siedem Aniołów to grupa otwarta na każdego, kto pragnie w sposób nieszablonowy i zupełnie szalony modlić się i chwalić Pana. Uczestnictwo w warsztatach, próbach i spotkaniach jest darmowe, ale nie znaczy to, że dla nas, organizatorów, jest za darmo. Jest mnóstwo rzeczy, za które musimy zapłacić lub które staramy się pożyczyć za darmo. Od tak podstawowych rzeczy, jak przenośne toalety po wyszukane elementy scenografii. Warto nas wesprzeć i warto otworzyć się na nas, gdyż owoce tego projektu już teraz przeszły nasze oczekiwania, więc z wielką nadzieją i niecierpliwością czekamy na kolejne tygodnie.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane projektem i pomocą 7Aniołom! 

Na wszelkie pytania odpowiemy pod adresem email: siedemaniolow@gmail.com


Jeżeli chcesz pomóc w organizacji wędrówki Siedem Aniołów – pomóż:

Stowarzyszenie Siedem Aniołów
Tytułem: Na cele statutowe Stowarzyszenia
Bank BGŻ BNP Paribas
Numer konta: 64 1600 1462 1870 3302 0000 0001
ul. Drzymały 14/24 lok. 22, 87-100 Toruń