wedrowka2015-116


O PROJEKCIE “SIEDEM ANIOŁÓW”


Po raz czwarty wyrusza nasza anielska wyprawa do wnętrza drugiego człowieka. Okoliczności zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dwa razy wędrowaliśmy pod Pakością, raz po Małopolsce – by tam spotkać młodzież z całego świata na ŚDM i pokazać im naszą miłość do Boga poprzez spektakl „Laudato Si”. W tym roku dzieci ze świetlicy w Starzynie, wraz z opiekunami, zaprosiły nas na wędrówkę po Kaszubach. Oczywiście nie mogliśmy odmówić.Nasza inicjatywa jest wynikiem spotkania wielu różnych osobowości. Każda z osób tworzących naszą grupę jest inna, ma w sobie inną energię oraz inną historię. Owocami naszych działań pragniemy podzielić się z osobami, które dotknęła samotność, w znaczeniu dosłownym i przenośnym. Zaplanowaliśmy cztery spotkania robocze, na których wspólnymi siłami tworzyliśmy spektakl, z którym udamy się na Kaszuby już w lipcu. Tam właśnie odwiedzimy siedem świetlic środowiskowych by zapalić w nich światło radości. Pragniemy, aby było to prawdziwe święto wspólnoty, jaką tworzymy z każdym z Was.

Zanim jednak rozpoczniemy wakacyjną wędrówkę, organizujemy w czerwcu Festiwal Siedem Aniołów w Jarocinie. Odbędzie się tam prapremiera przedstawienia pt. „DOMność” nad którym pracujemy już od listopada. Oprócz tego organizujemy zróżnicowane tematycznie warsztaty, w trakcie których będzie można nauczyć się nowych umiejętności, ale również poznać i odkrywać piękno świata. Wydarzenie obfitować będzie również w koncerty znanych artystów m.in. BOVSKA, DagaDana, Dikanda. Tworzymy również Strefę Inspiracji oraz Strefę Ciszy. Szczegółowy plan festiwalu jest już dostępny na naszej stronie internetowej.

Nasza grupa liczy już ponad 200 różnych osób. Każdy pracuje za darmo, mimo że nierzadko jest to praca na pełen etat, od samego rana do późnego wieczora. Wszystko, co robimy – staramy się realizować jak najmniejszym kosztem, a najlepiej bez udziału pieniędzy, gdyż najzwyczajniej ich nie mamy. Nie oznacza to, że jesteśmy bezradni, ponieważ z dnia na dzień zaskakuje nas dobro ludzi, którzy obdarowują nas swoją miłością, talentami i nie boją się pomagać.

Owoce naszego projektu już teraz przeszły nasze oczekiwania. Staramy się być otwarci na każdą osobę, która chce zaangażować się w nasze działania. Nie znaczy to wcale, że dla nas – organizatorów, jest to pozbawione kosztów. Istnieje mnóstwo rzeczy, za które musimy zapłacić lub które staramy się pożyczyć. Dlatego, warto nas wesprzeć i otworzyć się, gdyż to co tworzymy nie jest tylko dla nas, ale wychodzimy z tym do ludzi potrzebujących, a tych jest coraz więcej.

Siedem Aniołów to grupa dla każdego, kto pragnie w sposób nieszablonowy i zupełnie szalony modlić się, chwalić Pana i dzielić się świadectwem z innymi. Uważasz, że to miejsce dla Ciebie? Nie zwlekaj! Pakuj walizkę i wyruszaj z nami w niezwykłą i niezapomnianą wędrówkę.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane projektem i pomocą 7Aniołom! 

Na wszelkie pytania odpowiemy pod adresem email: siedemaniolow@gmail.com


Jeżeli chcesz pomóc w organizacji wędrówki Siedem Aniołów – pomóż:

Stowarzyszenie Siedem Aniołów
Tytułem: Na cele statutowe Stowarzyszenia
Bank BGŻ BNP Paribas
Numer konta: 64 1600 1462 1870 3302 0000 0001
ul. Drzymały 14/24 lok. 22, 87-100 Toruń