SitoOgrodnicy w Jarocinie. Koszulka festiwalowa – zrób własną i zobacz jak powstaje


O warsztatach:

Sitodruk – nadruki na koszulkach festiwalowych.

Sitodruk jest techniką graficzną. Daje on możliwość realizacji projektów i zleceń niemożliwych do zrealizowania w druku cyfrowym – np. druk bielą, druk na papierach o wysokiej gramaturze, druk na tekturze, kartonie, drewnie, metalu, pleksi, ceramice, szkle oraz wszelkiego rodzaju tkaninach.
Na naszych warsztatach będziecie mogli sami zrobić sobie jedyną i niepowtarzalną koszulkę festiwalową. Mało tego, zobaczycie cały proces, od początku do końca. Koszulki, na których będziemy drukować będą wyjątkowe – z małymi skazami fabrycznymi. Normalnie trafiłyby do kosza, tutaj dostaną drugie życie. Nic nie marnujemy, a raczej wykorzystujemy potencjał.
Warsztaty poprowadzi wyjątkowa grupa SitoOgrodnicy z MiserArt – pracowni, którą tworzą osoby wychodzące z bezdomności oraz streetworkerzy.

 


 

Miser Art
Miser Art, tzw. strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia
MiserArt powstał na Wrocławskim Nadodrzu w ramach działań Fundacji HomoSacer i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pod koniec września 2014 r. Jest miejscem poza etykietą, pomyślanym jako pracownia, galeria art, warsztat rzemiosł i upcyklingu, kawiarnia, w którym istotą jest relacyjne przenikanie się różnorodnych, często skrajnych doświadczeń w celu wzajemnego ubogacania się. Osoby bezdomne włączają się w proces twórczy na tym samym poziomie, co inni zaangażowani partnerzy. Ideą naszego programu jest stworzenie w MiserArt eksperymentalnego miejsca, w którym wypracowujemy procesy możliwe do przełożenia na pracę innych grup zorientowanych na problem wykluczenia społecznego i aktywizację osób bezdomnych.

 

Kontakt:
inez.kurzacz@gmail.com


Powrót do listy wszystkich warsztatów ze Strefy Inspiracji >>>