Anioły 2014

 

Pierwszy projekt SIEDEM ANIOŁÓW to była nasza odpowiedź na apel papieża Franciszka “RÓBCIE RABAN!”. Dwutygodniowa wędrówka młodzieży z naszej parafii, by swoimi talentami i wiarą dzielić się z mieszkańcami okolicznych wsi odbyła się w 2014 roku. Do naszego projektu zaprosiliśmy naszych przyjaciół lubiących teatr, muzykę i film.
Odwiedziliśmy siedem wsi w okolicy Pakości: Rycerzewko, Wielowieś, Łącko, Ludkowo, Słaboszewo, Radłowo i Trląg. Spotkaliśmy tam mnóstwo kochanych ludzi, z którymi wspólnie odkrywaliśmy działanie Boga we wspólnocie

W naszej inicjatywie wzięli udział:
– o. Tomasz Biłka OP z młodzieżą z BASZTY z Jarosławia
– ekipa z Wędki z Torunia pod opieką Wojtka Przybysza i Kasi Krupy
– bydgoscy wolontariusze pod opieką Majki Łoś
– ekipa filmowa RR z Nowego Miasta Lubawskiego
– teatr Santo Fuego
– młodzież Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego z o. Ambrożym i diakonem Tycjanem
– młodzież z ośrodka wychowawczego z Wejherowa pod opieką Agaty Cirockiej
– ekipa Radia FORT
Łącznie ponad sto osób.

Towarzyszył nam ośmiometrowy barakowóz, który stał się mobilną kaplicą. Podczas spotkań we wspomnianych wsiach, odbywały się przeróżne wydarzenia. Nagraliśmy krótkometrażowy film fabularny MAMA, odbyliśmy rekolekcje w drodze, zaprezentowana została sztuka teatralną „ABRAHAM”, zobaczyliśmy dobre filmy w plenerowym kinie nocnym, przygotowaliśmy liturgię Eucharystii ze słowem do każdej wspólnoty, którą odwiedziliśmy. Udało się też zrealizować dokument o pakoskiej młodzieży w reż. Marcina Wróblewskiego.

Patronaty:
Radio PiK
Gość Niedzielny
Przewodnik Katolicki
Radio Niepokalanów
Radio Emaus
Miesięcznik Katolicki List