O PROJEKCIE “SIEDEM ANIOŁÓW”

W 2020 r. projekt Siedem Aniołów wyruszy po raz siódmy! Dwa pierwsze lata wędrowaliśmy pod Pakością, raz w Małopolsce, by razem z młodzieżą z całego świata świętować ŚDM, następnie zwiedzaliśmy malownicze Kaszuby, a rok później nasza kolorowa karawana odwiedziła Byczynę. W 2019 r. byliśmy w Miłakowie. W tym roku będzie to edycja wyjątkowa, ponieważ zrezygnowaliśmy z formy wędrówki z powodu bezpieczeństwa. Spotykamy się jako wspólnota Siedem Aniołów w województwie wielkopolskim, by pielęgnować nasze więzi i wspólnie spędzić ze sobą ten czas.

Nasza inicjatywa jest wynikiem spotkania różnorodności i przyjaźni. Owocami naszych działań pragniemy dzielić się z osobami, które w mniejszym lub większym stopniu dotknęła samotność czy wykluczenie. Do tej pory odbyło się wiele spotkań roboczych, prowadziliśmy inicjatywę „Streetworking po godzinach”, zorganizowaliśmy w Jarocinie otwarty festiwal z warsztatami oraz koncertami, a ponadto, odbyło się sześć wędrówek, podczas których przez siedem dni odwiedzaliśmy miasteczka i wioski, prowadziliśmy tam warsztaty, spędzaliśmy czas z mieszkańcami, odbywały się koncerty oraz spektakle uliczne, a przede wszystkim nieśliśmy żywy, Chrystusowy Kościół.

W tym roku, mimo wielu okoliczności, również chcielibyśmy dzielić naszymi talentami oraz doświadczeniem pokoju. Spotkamy się jako wspólnota Siedem Aniołów, by pielęgnować nasze relacje oraz więzi, dzielić się tym co w poprzednich latach otrzymaliśmy od spotkanych ludzi. Nasza cała grupa liczy około 200 osób. Na tegoroczne wakacyjne spotkanie nie wszyscy będą mogli dotrzeć. Wszystko, co robimy, staramy się robić jak najmniejszym kosztem, a najlepiej bez udziału pieniędzy, gdyż najzwyczajniej ich nie mamy. Właściwie wszyscy pracują zupełnie za darmo, jako wolontariusze, choć nierzadko przypomina to pracę na cały etat. Jesteśmy wciąż i wciąż zaskakiwani dobrem, którym jesteśmy obdarowywani.

Chcielibyśmy wszystkich zaprosić do wspólnego świętowania siódmego roku Siedmiu Aniołach. Na naszych fanpage’u Siedem Aniołów będziemy transmitować na żywo od 17 do 22 sierpnia koronkę do Bożego Miłosierdzia, Msze Święte, spektakl przygotowany specjalnie na tegoroczne spotkanie oraz koncerty. Patronat medialny nad naszym przedsięwzięciem objęło TVP3 Bydgoszcz.

Owoce tego projektu już teraz przeszły nasze oczekiwania. Z wielką nadzieją i niecierpliwością czekamy co przyniesie najbliższe spotkanie!

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane projektem i pomocą 7Aniołom!
Na wszelkie pytania odpowiemy pod adresem email: siedemaniolow@gmail.com

Jeżeli chcesz pomóc w organizacji wędrówki Siedem Aniołów – pomóż:

Stowarzyszenie Siedem Aniołów
Tytułem: Na cele statutowe Stowarzyszenia
Bank BGŻ BNP Paribas
Numer konta: 64 1600 1462 1870 3302 0000 0001
ul. Drzymały 14/24 lok. 22, 87-100 Toruń