Aby płynnie przeglądać galerię – zaczekaj, aż wszystkie zdjęcia się załadują

Drugie spotkanie formacyjne Siedmiu Aniołów w Toruniu odbyło się 5-7 lutego i zgromadziło około 140 osób. Przyjechaliśmy z całej Polski, by naszymi talentami służyć sobie wzajemnie i budować wspólnotę związaną z Papieską encykliką Laudato si’. Mary Sadowska, reżyserka spektaklu, który powstaje na świętowanie Światowych Dni Młodzieży i poprzedzającego je tygodnia, ciężko pracowała z młodzieżą przez cały ten twórczy weekend. Codzienne intensywne zajęcia były wyczerpujące i trudne, ale bardzo owocne – większość drogi, która dzieli nas od początku powstawania spektaklu do jego finalnej wersji już została pokonana. Z satysfakcją patrzymy na ten wymagający weekend pełen ćwiczeń i prób.

Równolegle powstawały plany konstruktorskie dotyczące jeżdżąco-płonących pojazdów, projektowanych przez zespoły Żywej Pracowni z Krakowa oraz MiserArt z Wrocławia. Szczegółowe obliczenia, rysunki i opisy są konieczne, by pojazdy spełniały swoje role podczas spektaklu, a także można je było rozświetlić i wykorzystać w pirotechnicznych pokazach. Każda maszyna będzie miała swoją symbolikę i będzie poruszana siłą mięśni kierujących.

W innym zakątku szkoły grupa muzyczna ćwiczyła swoje umiejętności i gardła, by śpiewać nam na chwałę Pana. Zuzanna Szary, studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, dzieliła się z innymi swoim doświadczeniem oraz energią. Grupa służyła nam swoim śpiewem podczas codziennej liturgii.
Grupa ekologiczna opracowywała plan ekologicznej debaty, która odbędzie się podczas kolejnego anielskiego spotkania 15-17 kwietnia w Toruniu. Prowadzącym debatę i głównym prelegentem będzie o. Stanisław Jaromi OFM CONV., ekolog.

Analizując niektóre fragmenty encykliki, zastanawialiśmy się między innymi, czym jest ekologia integralna w ujęciu Papieża Franciszka, jak możemy z pozycji jednostki skutecznie działać na rzecz ekologii, poruszając się mądrze w gąszczu różnorodnych przekazów medialnych. Te i podobne wątki pragniemy przemyśleć i pogłębić, by dobrze przygotować się do debaty. Grupie towarzyszyła p. Danuta Pilarska, rolniczka ekologiczna z Retkowa, która opowiedziała o zdrowym żywieniu, swoich doświadczeniach z ekologicznymi uprawami, upiekła z nami orkiszowy chleb, a na koniec wszystkim uczestnikom spotkania opowiedziała podczas wykładu „Parówkowym skrytożercom mówimy nie!”, jak czytać etykietki artykułów spożywczych.

Spotkanie było współfinansowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Dzięki jego dobrej woli, mieliśmy wszyscy zagwarantowane wyżywienie oraz nocleg na ten czas. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud w organizację spotkania. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom, ludziom którzy wierzą, że warto wierzyć. Spotkanie tylu ludzi o otwartych umysłach i sercach to cud, który trzeba rozgłaszać!