Aby płynnie przeglądać galerię – zaczekaj, aż wszystkie zdjęcia się załadują

Anielskie weekendowe ferie w Kaczym Bagnie!

Czas wypełniony aktywnością, wspólnotą i dobrem. Prawie 70 osób z całej Polski w tym nasi bracia i siostry z Czeczenii, a to wszystko wydarzyło się dzięki ludziom, którzy otworzyli swoje serca.

Piątek 21-go stycznia był pierwszym dniem naszego pobytu w ośrodku zwanym Miejsce Inspiracji Pozytywnych w Kaczym Bagnie. Po zakwaterowaniu wszystkich uczestników i wspólnym wieczornym posiłku, wystąpił teatr ognia Anthony Street z Jarocina z gościnnym udziałem koordynatorów z Kaczego Bagna. Po ognistym i ciepłym wprowadzeniu w ten weekendowy czas, wszyscy bawili się podczas dyskoteki. Pierwszy dzień naszego pobytu, a właściwie wieczór, skupiony był na integracji, co z pewnością zaowocowało w następnych dniach. Piątek zakończyliśmy wytchnieniem na wspólnej Eucharystii.

Drugi dzień, czyli sobota, była niewątpliwie najbardziej intensywnym dniem podczas całego weekendu. Rozpoczęliśmy od śniadania o godzinie 8:30, na które to ciężko niektórym osobom było się zebrać po krótkiej pierwszej nocy 🙂 Po posiłku nadszedł czas na pierwsze warsztaty, ale zanim to nastąpiło stworzyliśmy krąg. Trzy razy dziennie wszyscy razem siadaliśmy w okręgu i podczas tych spotkań koordynator naszej licznej grupy przedstawiał, co będzie się działo w danym dniu, na konkretnych warsztatach. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy i każda z grup brała udział w warsztatach tj.:

  • pieczenie chleba,
  • nauka chodzenia na szczudłach,
  • wyroby ceramiczne,
  • cyrk,
  • nauka gry na bębnach,
  • tworzenie eko-mydełek,
  • łucznictwo,
  • taniec z ogniem.

Zajęcia w grupach odbywały się zarówno rano, jak i po południu, a zwieńczeniem udziału w sobotnich zajęciach był pokaz tańca z ogniem, podczas którego występowali uczestnicy warsztatów, wielu z nich po raz pierwszy miało okazję aktywnie wziąć udział w teatrze tego typu. Wszystko to oczywiście odbywało się pod okiem doświadczonych instruktorów kuglarstwa.

Wyjątkowym momentem w sobotę była kolacja. Podczas niej właśnie mieliśmy ogromną przyjemność skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez naszych gości z Czeczenii.

W tym intensywnym dniu, pełnym wrażeń, na sam koniec znaleźliśmy oczywiście czas na wyciszenie i złapanie oddechu podczas już niedzielnej Eucharystii oraz krótkiej adoracji.

W niedzielę nadszedł czas pożegnań i rozjazdów w strony, z których przyjechaliśmy. Jednak na to przyszła pora dopiero po południu. Natomiast od rana po śniadaniu wszyscy brali udział w kolejnej, ostatniej odsłonie warsztatów. Niedzielny dzień i cały pobyt zakończyliśmy wspólnym kręgiem, podziękowaniami od koordynatorów dla nas i oczywiście od nas dla nich. Na sam koniec grupa z Góry wystąpiła przed wszystkimi z przygotowanym podczas tego pobytu układem tanecznym. To był wspaniały czas dla wszystkich!

Dziękujemy szczególnie wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wsparli finansowo naszą zbiórkę. To dzięki Waszej dobroci spędziliśmy wyjątkowy i ważny czas.

Podziękowania także przesyłamy dla całej ekipy Miejsca Inicjatyw Kreatywnych w Kaczym Bagnie. Dla wszystkich koordynatorów, którzy przeprowadzili dla nas warsztaty, za ciepłą atmosferę i za przygotowane posiłki przez niezastąpione Panie pracujące w kuchni.

Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników, którzy spędzili w Kaczym Bagnie wspaniały weekend, ale oczywiście nie zapominamy o tych, którym nie udało się być z nami tam na miejscu. O wszystkich pamiętaliśmy podczas wyjazdu.
Dziękujemy grupie Anthony Street z Jarocina, grupie ze Starzyna, młodzieży z Góry, opiekunom i wszystkim obecnym, którzy przez ten czas aktywnie włączali się we wspólne działania.

Do zobaczenia podczas kolejnych wspólnych spotkań!